28 marca 2018 r. członkowie naszego Zrzeszenia spotkali się z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy na tradycyjnym " jajeczku". Zebraniu przewodniczył Prezes Jerzy BANACH.

Obchody 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego we Wrocławiu w dniu 21 stycznia 2018 roku

W nawiązaniu do zaproszenia skierowanego do nas przez  organizatorów ww. uroczystości : Wojewodę Dolnośląskiego Pana Pawła Hryniaka, Dowódcę Garnizonu Wrocław Pana Generała Brygady Wojciecha Lewickiego oraz Związek Piłsudczyków 
przedstawiciele naszego Zrzeszenia – Koledzy:  Jerzy Banach, Jarosław Wikiera, Józef Gadziński, Józef Jodłowski i Ryszard Woźniak uczestniczyli w obchodach 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

W dniu 21.02.2018 r. odbyło się spotkanie Andrzeja Anyszkiewicza z ZWDPGP z Burmistrzem Miasta i Gminy Bogatynia Andrzejem Grzmielewiczem w sprawie współpracy zrzeszenia odnośnie uczestnictwa w obchodach patriotycznych. Rozmawiano również o współpracy miasta w dziedzinie patriotycznego edukowania młodzieży.

Co roku staramy się aktywnie uczestniczyć w graniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na aukcję trafiła kolekcja-dar od rodziny Prezesa Zrzeszenie Weteranów Działań Poza Granicami Państwa płk dr Jerzy Banach. Jest to bloczek 8 znaczków pocztowych z wizerunkiem pierwszego Prezydenta Namibii Pana Sam Nujom'y wydany 29 marca 1990 r. czyli w ósmym dniu odzyskania niepodległości przez Namibię. Można jeszcze głosować: http://aukcje.wosp.org.pl/znaczki-sam-nujoma-namibia-1990-kolekcjonerskie-i6013687

Był czas, że ja pomagałem,

 

teraz sam potrzebuję pomocy.

 

Cukrzyca jaką doświadczam wyniszcza mój organizm. Ratunkiem dla mnie jest

 

pompa insulinowa której koszt

 

17 000 PLN przekracza moje możliwości.

 

Jeżeli uważasz, że warto mnie wspomóc wpłać swój

 

1 % z podatku lub darowiznę

 

( darowizna dla Tadeusz SĄSIADEK nr 29 )

 

Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem spotykamy się, aby w świątecznej atmosferze wspólnie spędzić czas, podzielić się opłatkiem i kolędować. To spotkanie było jednak szczególne, gdyż Nasz Prezes Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa płk dr Jerzy Banach został uhonorowany Złotym Medalem Światowej Federacji Weteranów za swoją działalność na rzecz weteranów.

 

Spotkanie przyjaciół w dniu 22 stycznia 2018 roku 

22 stycznia 2018 r. w siedzibie Zarządu Okręgowego Związku Inwalidów Wojennych RP we Wrocławiu odbyło się doroczne spotkanie prezesów wrocławskiego „Porozumienia ...” związków i stowarzyszeń żołnierskich. Spotkanie otworzył gospodarz prezes Wojciech OLENDEREK, przywitał zebranych i życzył nam owocnych obrad.

IX. MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NIEBIESKICH BERETÓW W BRNIE (Republika Czeska)

W dniach od 7 do 10 września 2017 roku uczestniczyliśmy w 9. Międzynarodowym Spotkaniu Niebieskich Beretów w Brnie w Republice Czeskiej.

 

NASI PARTNERZY

33.Baza Lotnictwa Transportowego

 

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB