Obchody Święta Flagi rozpoczęły się po godz. 11.00 na pl. Gołębim. Zorganizowali je wojewoda dolnośląski, marszałek województwa dolnośląskiego, prezydent Wrocławia i dowódca Garnizonu Wrocław. Na wrocławskim rynku zgromadzili się: mieszkańcy Wrocławia, funkcjonariusze policji, straży miejskiej, wojsko i weterani. Wśród nich przedstawiciele Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Na maszt przed ratuszem wciągnięto biało-czerwoną flagę, wystąpiła także Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych.

 

"Z dumą i radością patrzę na powiewające nad nami flagi. Wczoraj przyglądaliśmy się oknom i balkonom przystrojonym bielą i czerwienią. Ufam, że towarzyszyła nam tylko jedna myśl: jest coś, co nas łączy" - podkreślał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Powtarzałem wielokrotnie: "Wrocław jest naszą wspólną sprawą. Ale tak samo jest nią Polska. Symbolem jednej wspólnej Polski są biało-czerwone barwy".

 

"Patrząc na biało-czerwoną, mamy w pamięci wiele pokoleń Polaków, którzy zrobili wiele, abyśmy sami mogli o sobie stanowić. Dziś tych wszystkich bohaterów, których znamy z imienia i nazwiska, ale i tych bezimiennych, mamy w swojej pamięci"- mówił Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski.

 

We wrocławskich uroczystościach Święta Flagi wzięła też udział minister Beata Kempa. Przekazała prezydentowi Wrocławia, wojewodzie dolnośląskiemu i przedstawicielowi wojska flagę z kancelarii premiera.

MB

 

NASI PARTNERZY

Wrocławski Centrum Rozwoju Społecznego

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB