Zaproszenie na Walne Zgromadzenie

Drodzy weterani,

23 kwietnia 2020 roku zaplanowane było Walne Zgromadzenie Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. W związku
z wybuchem Pandemii byłem zmuszony je odwołać. Teraz wiele wskazuje na to, że będziemy mogli się znowu spotkać.

Wirus COVID-19 zmienił oblicze Polski i świata. Obecnie, wydaje się, że są możliwości, by w bezpiecznych warunkach przeprowadzić Walne Zgromadzenie Naszego Zrzeszenia.

Przez ostanie dwa lata osobiście byłem zaangażowany w walce z pandemią. Widziałem jako moi koledzy doktorzy przegrywają walkę z koronawirusem. W trosce o Wasze zdrowie nie podjąłem, aż do tej pory decyzji o organizacji spotkania.

Wiele stowarzyszeń postępowało podobnie. Organizacje i przedsiębiorstwa stopniowo przechodziły na prace zdalną. Zastanawiałem się również nad takim rozwiązaniem tzn. by próbować zrobić spotkanie zdalnie. Jednak po analizie możliwości Naszych członków doszedłem do wniosku, że byłoby to bardzo trudne.

O trafności moich decyzji przekonało mnie wielu ludzi. Ich działania niekiedy były dla mnie wzorem. W innych przypadkach natomiast uczestniczyłem w polemice na temat koncepcji w walce z Pandemią.

Szef Agencji ONZ ds. Zdrowia wypowiadał się wielokrotnie na temat niebezpieczeństw związanych z COVID-19, mówił, „że lepiej teraz jest odwoływać imprezy i świętować później, niż świętować teraz i smucić się później". 

- Musimy się skupić na zakończeniu tej pandemii - przekonywał.  Dodał, że powstrzymanie pandemii jest możliwe, ale będzie to wymagało użycia wszystkich narzędzi, jakie mamy do dyspozycji, począwszy od szczepionek po noszenie masek i fizyczne zdystansowanie się.

Dzisiaj uważam, że są warunki do zorganizowania spotkania z weteranami, członkami zrzeszenia. Postaramy się zapewnić bezpieczne warunki dla wszystkich kolegów. Zrozumiem również, to gdy ktoś stwierdzi, że jest jeszcze za wcześnie.

Czas, abyśmy zaczęli organizować spotkania i próbować nadrobić stracony czas.

Mam nadzieje, że już w maju spotkamy się, by wspólnie spędzić miłe chwile, podzielić się naszymi wrażeniami i uczuciami. Zarząd Zrzeszenia z mojej inicjatywy w najbliższym czasie podejmie decyzje o organizacji zgromadzenia w dogodnym terminie majowym.  Wszystkich powiadomimy osobiście i za pomocą Naszej strony internetowej.

Do zobaczenia

Prezes

Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa

Jerzy Banach

Wrocław, dn.07.04.2022 r

W Niedzielę 22.05.2022 r. o godz. 9.00 gościć będziemy w Klubie Muzyki i Literatury na Walnym Zebraniu Członków Naszego Zrzeszenia:

NASI PARTNERZY

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB