Dwudziestego pierwszego grudnia obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Datę tę wybrano nieprzypadkowo, ponieważ to właśnie 21 grudnia 2011 roku, na skutek najtragiczniejszego w historii polskich misji zamachu, zginęło w Afganistanie aż pięciu żołnierzy z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, oddali życie w służbie.

To ważny dzień dla wszystkich, którzy uczestniczyli w misjach. Zrzeszenie Weteranów Działań Poza Granicami Państwa co roku swoją obecnością okazuje szacunek dla kolegów, którzy oddali swoje życie . Składamy wiązankę kwiatów przy pomniku Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa i zapalamy znicz. Część i Chwała Bohaterom.

 

 

NASI PARTNERZY

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB