Zrzeszenie Weteranów Działań Poza Granicami Państwa
(ZWDPGP) uczestniczy w wielu imprezach organizowanych dla weteranów w kraju i za granicą. Tadeusz Sąsiadek, wiceprezes ZWDPGP wraz z grupą naszych kolegów uczestniczyli w spływie kajakowy „Krutynia 2016” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju.

 

40 uczestników, weteranów i weteranów poszkodowanych, przyjechało do miejscowości Zgon na Mazurach celem pokonania rzeki Krutyni. Wszelka aktywność fizyczna, szczególnie ta w pięknych okolicznościach przyrody pomaga w szybszym powrocie do zdrowia. Wiceprezes ZWDPGP wyraził nadzieję, że uda się rozwinąć współpracę między obiema organizacjami. Ciekawy artykuł omawiający tę pożyteczną imprezę znalazł się w "Polsce Zbrojnej".

 Weteranów odwiedził także Krzysztof Hołowczyc, który aktywnie wspiera weteranów i uczestniczy w imprezach organizowanych przez nich.

 

Naszą ekipę kajakarską "wsparł" Dyrektor Centrum Weterana ppłk Leszek STĘPIEŃ.

 

 

FILM O SPŁYWIE KAJAKOWYM

NASI PARTNERZY

33.Baza Lotnictwa Transportowego

 

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB