Nasz kolega Józef Jodłowski dniach 2-19.10.2015 r. przebywał na terenie Stanów Zjednoczonych  zwiedzając Waszyngton, Nowy Jork i Wirginię. "Starałem się poznać ten kraj jego kulturę, obyczaje,prawo oraz zwyczajnych ludzi. Obserwowałem również aparatem fotograficznym i dokumentowałem to co widziałem, wykonałem około 800 zdjęć. Z częścią z nich chciałem się podzielić z kolegami" Józef Jodłowski

Biblioteka University of Washington należy do największych naukowych bibliotek Stanów Zjednoczonych i posiada 6,5 milionów tomów oraz 7,5 miliona mikrofilmów.

United States Capitol– budynek położony na Wzgórzu Kapitolińskim w Waszyngtonie, pełniący funkcję siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych.Budynek w oryginale został zaprojektowany przez dr. Williama Thorntona, a następnie zmodyfikowany przez Benjamina Latrobe'a oraz Charlesa Bulfincha. Budowano go w latach 1793-1865. Kamień węgielny pod budowę położył Jerzy Waszyngton.

Widok z Empire State Building w Nowym Jorku, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli nie tylko miasta, ale także całego kraju. Jego nazwa pochodzi od przydomku stanu Nowy Jork, który brzmi właśnie Empire State. Oficjalne otwarcie poprowadził prezydent Herbert Hoover, który 1 maja 1931 w Waszyngtonie nacisnął przycisk zapalający światła budynku. Od chwili wybudowania do 1973 ESB był najwyższym budynkiem w Nowym Jorku. Tytuł najwyższej budowli odzyskał 11 września 2001 po zamachach terrorystycznych na wieże World Trade Center. Jego oficjalna wysokość wynosi 381 metrów. Jednak jeśli liczyć również antenę znajdującą się na dachu wysokość ta wzrasta aż do 443,2 metrów. Ma 103 piętra.

 

 

 

Pomnik Weteranów Wojny w Korei (Korean War Veterans Memorial) zlokalizowany w Waszyngtonie. Zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych 28 października 1986. Oficjalne otwarcie nastąpiło w 1995 roku, w 42. rocznicę rozejmu, stanowiącego zakończenie działań wojennych, dokonał go prezydent Bill Clinton. Pomnik ten ma trójkątną postać. W jego wnętrzu znajduje się 19 figur, wykonanych ze stali nierdzewnej, z których każda jest większych rozmiarów niż człowiek. Przedstawiają one żołnierzy amerykańskich na patrolu: 15 piechurów, 2 marines, 1 medyka, 1 członka sił powietrznych.

 

 

Designed by JSN and MB